Târgu Jiu: Pandurii pierde meciul cu Deva, deși a deschis scorul

Formația Pandurii Târgu Jiu a pierdut, vineri, la Orăștie, în fața CSM Deva, scor 1-2 (1-1), într-un meci din cadrul etapei a III-a din play-off-ul Seriei a VII-a.

Meciul a fost unul disputat, cu trei eliminări (două Deva, una la Pandurii). Deși a deschis scorul prin Bebeto Lupuleț (minutul 18), echipa din Târgu Jiu a fost învinsă de trupa din Deva, una care a avut o strategie clară și concretă ce a vizat promovarea în Liga 2.

Formația din orașul de la poalele Cetății este pe locul II în clasament, la 13 puncte de Pandurii, și, foarte probabil, va continuă să joace pentru obiectivul propus în următoarea etapă gândită de cei de la Federația Română de Fotbal, și anume un baraj cu o echipă calificată din altă serie a Ligii 3.

Golurile:

• minutul 18: 0-1, Bebeto Lupuleț înscrie pentru Pandurii cu un șut de la 18 metri
  • minutul 40: 1-1, Abramovici trimite cu capul mingea în poartă, de la 3 metri, în urma respingerii portarului Iovicin
  • minutul 52: 2-1, același Abramovici înscrie cu un șut din careul de 16 metri

CLASAMENT:

Fotografia 1 este preluată de la suporterii gorjeni prezenți la meci, cei care au acuzat maniera de arbitraj.

Articolul precedentTârgu Jiu: Familia de lebede are o nouă generație de boboci. Nu hrăniți păsările!
Articolul următorGorj: Avea doar 37 de ani! Mort în urma unui accident de muncă