Ion Isfan află vineri, la restaurant, dacă va fi lider sindical

Profesorul Ion Isfan, fost inspector școlar general la Inspectoratul Școlar Județean Gorj, va afla azi, vineri, 3 aprilie 2026, dacă a reușit să convingă în campania dusă pentru câștigarea funcției de președinte al Uniunii Sindicatelor Libere din Învățămând Gorj.

Conferința Județeană a USLI GORJ, eveniment în cadrul căruia va avea loc și votul, se desfășoară la Restaurantul Rebecca din Târgu Jiu, începând cu ora 10:30.

Isfan se bate pentru prima poziție în sindicat cu Elvis Istudorescu, în prezent vicepreședinte al organizației. Președintele în funcție, Constantin Huică, s-a pensionat

 

 

Articolul precedentMiruță anunță debutul programului soldaților voluntari: ”Avem banii”. Câți tineri vor fi în primul contingent
Articolul următorMeteo: Furtuni în weekend. De luni, vremea se încăzește, cu maxime de 24 grade Celsius