A câștigat US Open! Bianca Andreescu a învins-o pe Serena Williams

Jucătoarea canadiană de origine română Bianca Andreeescu a reușit să câștige US Open, după ce a învins-o în finală, 6-3; 7-5, pe americanca Serena Williams. Partida a durat o oră și 42 de minute, cu primul set controlat în totalitate de Andreescu. În setul doi, la 5-1, Serena Williams a avut o revenire extraordinară și a reușit să egaleze în fața unui public care a încurajat-o fantastic. Prea târziu, românca din Canada și-a câștigat serviciul după care a închis setul și meciul, 7-5. La 19 ani, Bianca Andreescu câștigă primul trofeu US Open, performanță recompensată cu un cec de 3.850.000 dolari.

Articolul precedentValoarea voucherului de vacanță ajunge la 2.080 de lei. Nu toți bugetarii le vor primi
Articolul următorFiul unui om de afaceri, în stare gravă după ce a plonjat într-o piscină aproape goală