Ce meci, ce tensiune! Un gol! CSM Târgu Jiu pierde pe final jocul cu SCM Râmnicu Vâlcea

CSM Târgu Jiu a pierdut, scor 23-24, miercuri seara, întâlnirea cu puternica echipă SCM Râmnicu Vâlcea. La pauză, gazdele au condus cu 11-10. Partida a contat pentru etapa a VIII-a din Liga Florilor
Meciul a fost unul strâns, cu un final dramatic. Gorjencele aveau o diferență de două goluri pe tabelă în minutul 53 (23-21), dar vâlcencele au reușit să întoarcă, în ultimul minut al jocului ducând scorul la 23-24. Doar 15 secunde au mai avut la dispoziție fetele de la CSM Târgu Jiu pentru a încerca egalarea, un ultim atac care, din păcate, nu s-a concretizat.

Cred că este un rezultat nedrept. Fetele au luptat, şi-au dorit victoria, au muncit. Cred că suporterii noştri sunt mulţumiţi de ceea ce au văzut astăzi, pentru că ne-am ridicat la nivelul unui adversar foarte puternic”, a spus, după joc, antrenorul CSM Târgu Jiu,  Liviu Andrieş.

Articolul precedentRareș Bogdan: Cancelarul Austriei mi-a reamintit că au fost un imperiu. M-a șocat
Articolul următorGorj: Prinși cu 100 de kilograme de cupru în mașină