Craiova, egal la Cluj, cu trupa lui Sabău. Gîlcă: Ne-a fost frică

U Cluj şi CSU Craiova au terminat la egalitate, scor1-1 (1-0), duminică seara, pe Cluj Arena, într-un meci din etapa a X-a a SuperLigii de fotbal.

Gazdele au deschis scorul prin senegalezul Mamadou Thiam (38), cu o lovitură de cap, la cornerul executat de Dan Nistor.

Craiovenii, care au făcut o primă repriză modestă, dar cu o evoluție mai bună după pauză, au egalat prin japonezul Takuto Oshima (68), cu un şut deviat de Gabriel Simion.

”Şepcile roşii” au avut o bară, prin Simion (74).

COSTEL GÎLCĂ: ÎMI DOREAM CELE TREI PUNCTE

„Am spus înainte că-mi doream să luăm cele trei puncte, băieții au fost montați toată săptămâna. În prima repriză nu prea am existat. Ne-a fost frică, n-am avut personalitate în teren în prima repriză.

E o echipă greu de desfăcut U Cluj, e organizată. Am greșit foarte mult. Când pierzi mingea așa ușor, e normal să fac schimbări. Cei care au intrat au făcut-o bine. În a doua repriză am avut ceva ocazii, am avut și șansă la gol, dar nu e de ajuns cu 45 de minute.

Unii abia și-au revenit, forma jucătorilor oscilează destul de mult. Baiaram a jucat bine meciul trecut, acum puțin mai slăbuț. E greu să alegi un cel mai bun prim 11. Sperăm să fim cât mai buni și să câștigăm puncte.

Nu este ciudat că «U» Cluj e lider. Dacă au luat puncte, au luat pe meritul lor. Au omogenitate în echipă”, a declarat, după meci, antrenorul echipei din Bănie.