Craiova învinge Astra. Bergodi: A fost un meci în care am suferit

C.S. Universitatea Craiova a învins Astra Giurgiu, scor 2 – 1 (Koljic ’60, ’90+1 / Baicu ’71), în primul meci oficial al oltenilor de după întreruperea impusă ca măsură împotriva răspândirii COVID-19.

În urma victoriei, antrenorul Cristiano Bergodi s-a arătat mulțumit de evoluția jucătorilor săi din cea de-a doua repriză.

A fost un meci în care am suferit, dar echipa a arătat bine în a doua repriză. Am avut şase, şapte ocazii foarte bune, am dat două goluri. A fost un meci reușit, e normal ca la început, mai ales în prima repriză, să nu avem ritm. Nu putem compara un meci amical cu un meci oficial. Băieții au jucat bine, au avut multe ocazii”, a declarat tehnicianul.

Cât despre evoluția în apărare, italianul crede că mai este de lucru:

Vedem ce putem face. Nu e ușor, trebuie să îmbunătățim jocul pe fază defensivă. Au intrat o dată în careu și ne-au dat gol. Cu Botoşani e un meci greu, are o echipă cu jucători de calitate, au meritat acest loc în play-off’‘.

Articolul precedentGorjean depistat drogat la volan
Articolul următorLiber de la Ponta: Pro România Gorj, fără alianță cu PSD la alegerile locale