CS Universitatea pierde și la Sepsi. Reghe se declară dezamăgit, Cîrțu îi cere măiestrie

C.S. Universitatea Craiova a pierdut, scor 1-3 (1-1), partida susținută vineri seară, la Sfântu Gheorghe, în fața echipei Sepsi OSK, meci din cadrul etapei a XXIII a Ligii 1.

Golurile: Luckassen (‘1); Anass Achahbar (’54 și ’61) / Elvir Koljic (‘8).

REGHECAMPF: SUNT DEZAMĂGIT

Sunt dezamăgit de reacția jucătorilor din repriza a doua și mai ales a celor care au intrat de pe bancă. Trebuia să facă mult mai mult, să joace mult mai simplu, să facă ceea ce fac zi de zi la antrenament. Din păcate, am primit cele două goluri și nu am mai jucat combinativ, fiecare a încercat acțiuni individuale și nu am avut mult succes. Când am avut discuția cu el (cu Nistor – n.r.) mi-a spus că este apt, dar în continuare îl doare piciorul și a trebuit să-l schimb. Avem foarte mulți jucători accidentați. O să vedem ce vom face pe postul de fundaș central, pentru că vom avea o problemă”, a pus, după joc, antrenorul.

CÎRȚU: NU MĂ AȘTEPTAM

Nu mă așteptam la prestația din repriza a doua. A dereglat și accidentarea lui Marius Constantin planul tactic, dar nu înțeleg atitudinea unor jucători. Suntem în situația în care suntem pentru că adversarii au primit cadouri de la noi. Nouă nu ne face nimeni cadouri! (…) Trebuie să vedem măiestria lui Reghe săptămâna asta, trebuie să-i pună la punct pe jucători. O înfrângere cu CFR… ne îndepărtează rău de tot de primele locuri”, a declarat președintele juveților.

Articolul precedentGorj: Se deschide un centru privat pentru îngrijirea bătrânilor
Articolul următorDezmăț în sala de clasă: Au ”încins” grătarul cu mititei și au fumat