CSM a repus Târgu Jiul pe harta sportului românesc: Fetele de la baschet, locul V la Turneul Final

Echipa CSM Târgu Jiu a reușit clasarea pe locul V în Campionatul Național de baschet feminin U13, ediția 2021-2022, în urma Turneului Final organizat la Sala Polivalentă din municipiu.

Totodată, jucătoarea Alexia Dană a fost desemnată cea mai bună pasatoare a competiției.

Primarul orașului, Marcel Romanescu, a felicitat sportivele și antrenorii, subliniind că rezultatul este unul foarte bun.

Echipa de junioare la baschet a CSM Târgu Jiu a încheiat Turneul Final U13 al Campionatului Național pe un onorabil loc 5, după un parcurs frumos, întâlnind echipe foarte puternice. Un rezultat foarte bun, mai ales în condițiile în care echipa a fost înființată acum un an. În ultimul meci, fetele noastre au învins Olimpia București cu 42-30!

Felicitări sportivelor, dar și celor ce le pregătesc pe fete!
Merită să menționăm și lotul CSM TÂRGU JIU: Sara Canavea, Gabriela Uzuru, Carla Deaconu, Ilinca Oproiu, Teodora Sarcină, Diana Nica, Iulia Rădulea, Antonia Tetileanu, Maria Zamfirescu Rădulea, Alexia Dană, Iulia Bâtoancă. Antrenor: Laurențiu Răuț”, a transmis edilul.

Articolul precedentCS Universitatea, învinsă de FCSB. Reghecampf: Să nu aștepte ajutor de la echipa noastră
Articolul următorTârgu Jiu: Se face! Heliportul va funcționa 24/24. După finalizare va fi predat Consiliului Județean