Home Principale Sport CSM Târgu Jiu, victorie clară la Bustuchin, în fața Petrolului. Miercuri seară,...

CSM Târgu Jiu, victorie clară la Bustuchin, în fața Petrolului. Miercuri seară, etapă pe ”Municipal”

CSM Târgu Jiu a învins Petrolul Bustuchin, scor 3-0 (2-0), sâmbătă, în deplasare, într-un meci din etapa a IX-a a Ligii 4 Gorj. Golurile au fost marcate de Marian Habet (min. 9 p. și 84) și Albert Cărămidaru (min. 26).

Mario Găman: Suntem mulțumiți de ce am arătat azi

O victorie meritată, pe un teren impecabil. Vreau să-i felicit pe băieți pentru prestația de astăzi. Am avut o primă repriză excelentă din toate punctele de vedere, iar în repriza a doua ne-am relaxat puțin, dar per total suntem mulțumiți de ceea ce am arătat astăzi’‘, a spus, după joc, antrenorul formației din Târgu Jiu.

Etapa viitoare, intermediară, miercuri, 23 octombrie, CSM Târgu Jiu va întâlni AS 7 Noiembrie Costești, pe Stadionul Municipal. Partida contează pentru etapa a X-a și va începe la ora 18.30.