CSU Craiova a câștigat al doilea amical în Antalya. Neagoe: Am întâlnit un adversar bun

CSU Craiova a câștigat, sâmbătă, cel de-al doilea meci amical disputat în Antalya.

Elevii lui Eugen Neagoe s-au impus în fața polonezilor de la Widzew Lods, ocupanta locului 3 din Polonia, scor 1-0.

Echipa finanțată de Mihai Rotaru a înscris, prin Rivaldinho (minutul 38), care a împins mingea pe lângă portar, de la 8 metri lateral, la colțul din stânga porții.

Un joc de pregătire, cred eu că până la urmă reușit, chiar dacă în repriza a doua nu am mai avut aceeași calitate ca în prima. Am întâlnit locul 3 în Polonia, un adversar bun. Suntem în cantonament, jucătorii sunt obosiți, au muncit mult, merită felicitări pentru modul în care se prezintă în această perioadă. Mă bucur din suflet că nu am avut probleme, accidentări”, a declarat, după joc, antrenorul oltenilor, Eugen Neagoe.

Articolul precedentPortughezul Duarte nu vrea să mai continue la U Craiova
Articolul următorMehedinți: Bustul lui Eminescu dintr-un parc a fost vandalizat de persoane necunoscute