CSU Craiova a depășit clar UTA, dar Reghecampf a fost nemulțumit: Avem probleme, am jucat prost în prima repriză

CSU Craiova a învins UTA, scor 3-0 (1-0), vineri seara, pe teren propriu, într-un meci din etapa a VI-a a Superligii.

Echipa lui Mihai Rotaru a câştigat clar, prin golurile marcate de Ştefan Baiaram (8), Alexandru Creţu (58), ambele din pasele lui Nicuşor Bancu, şi Vladimir Screciu (88), după o minge aşezată de Andrei Ivan, gol validat după verificarea arbitrajului video.

Fiecare echipă a avut câte un gol anulat, gazdele la Raul Silva (48), iar oaspeţii la Godberg Barry Cooper (53).

Mijlocaşul sloven Jasmin Kurtic a debutat la Universitatea, în min. 62 al partidei.

Reghecampf mai vrea transferuri

Avem probleme în anumite momente ale jocului. Le-am dat posibilitatea mai ales pe greșeli personale să ajungă la poartă foarte ușor. Trebuie să ne obișnuim să fim mai agresivi la mijlocul terenului și să nu mai dăm posibilitatea adversarilor să ajungă ușor la poartă. Am jucat foarte prost în prima repriză. Am marcat un gol, dar nu mi-a plăcut. Aștept cu totul altă reacție, aștept agresivitate. Trebuie să profităm mai mult de valoarea jucătorilor pe care îi avem în față, pentru că avem jucători de valoare bună pentru România și lucrul ăsta trebuie să se vadă la fiecare fază. Faptul că am marcat trei goluri este un lucru pozitiv.

Eu întotdeauna în discuțiile pe care le am cu jucătorii le spun că ei valoare au numai că lucrul ăsta trebuie să îl dovedească pe teren. Trebuie să facem altceva decât s-a făcut în trecut, pentru că nu s-a ajuns la nivelul de a se câștiga un campionat. Clar, eu cred că ne-ar mai trebui unul, doi jucători pe anumite poziții în cazul în care vor exista accidentări. Trebuie să fim acoperiți pe toate pozițiile.

La pauza meciului, întotdeauna încerc să mobilizez echipa, să îi fac să își dea seama de greșelile pe care le-au făcut.

Indiferent de condițiile în care se va meciul cu Farul, va fi un meci dificil”, a spus antrenorul oltenilor.

Articolul precedentGorj: Un copilaș de nici doi ani a murit după ce a fost lovit cu mașina de fratele său, în curtea locuinței
Articolul următorCu o apărare jalnică, FC U Craiova a pierdut la Ploiești. Adrian Mititelu: Am alte așteptări de la echipă. Ce să vă spun? Întrebați-l pe Dică