CSU Craiova a egalat în prelungiri la Botoșani. Petev: Cred că am arătat un joc bun

CSU Craiova a terminat la egalitate întâlnirea cu FC Botoşani, scor 2-2 (0-2), duminică seara, în deplasare, într-un meci din etapa a XXVI-a a SuperLigii de fotbal.

Gruparea moldavă a condus cu 2-0 la pauză, dar echipa antrenată de bulgarul Ivaylo Petev a revenit în repriza secundă şi a obţinut un punct in extremis.

Ambele goluri ale gazdelor au fost marcate de argentinianul Juan Cruz Kaprof (17, 41), după greşeli în lanţ în apărarea craioveană. Sud-americanul a deschis scorul, marcând primul său gol în Superligă, în urma unei neînţelegeri între portarul David Lazar şi fundaşul Gjoko Zajkov. Al doilea gol a fost înscris după o neînţelegere în trei, portarul David Lazar şi fundaşii Mihai Căpăţînă şi Gjoko Zajkov.

Oltenii au redus din diferenţă prin Alexandru Mitriţă (53), cu un şut din marginea careului, iar bosniacul Elvir Koljic (90+5) a reuşit golul egalării, din centrarea lui Căpăţînă.

Petev: Nu am avut o reacție bună

Am terminat cu un rezultat bun. În prima repriză am primit două goluri ușoare. Echipa noastră nu a avut o reacție bună. Am pierdut două momente, când cei de la FC Botoșani au dat două goluri. Sunt nefericit pentru că luăm la fiecare meci astfel de goluri.

Trebuie să reacționăm mai bine. Cred că am arătat un joc bun”, a spus, la finalul jocului, bulgarul.

Articolul precedentDan Ilie Morega, al doilea dosar pentru șofat fără permis. A fost surprins la volan și în Mehedinți
Articolul următorZeci de kilograme de pește, speciile crap și fitofag, confiscate într-un târg comunal