CSU Craiova a învins Farul după un meci cu șapte goluri. Rădoi, dator cu o masă jucătorilor

CS Universitatea Craiova a învins Farul Constanţa, scor 4-3 (2-3), luni, la Drobeta Turnu Severin,  într-un meci din etapa a IX-a a Superligii la fotbal.

Pentru CSU au marcat Markovici (26, 66), Ivan (44) şi Nistor (71), iar pentru Farul au punctat Morar (2) şi Torje (33 şi 41).

RĂDOI: VOM MAI ADUCE DOI, TREI JUCĂTORI

Prefer să fiu în această situație și să câștig, nu vreau să fiu în pielea lui Gică. Repriza a doua a fost la îndemâna noastră. Cred că greșelile persoanele și baloanele pierdute au fost din cauză că mișcările noastre au fost destul de târzii. Trebuia să construim într-o altă manieră. La pauză am avut o discuție cu ei, le-am zis că dacă am reușit două goluri în prima repriză putem și în a doua să marcăm, însă să nu mai primim. Am fost mult mai aproape de ei, am schimbat în 3-4-3 în a doua repriză pentru a avea posesia, pentru că am suferit în primele 45 de minute. După aceea le-am zis să aibă încrede, curaj și să ieșim cu încrede. Dacă nu vom mai lua gol, le-am promis că le dau o masă, deci trebuie să îi cinstesc. (…) Vedem dacă vom mai găsi jucători liberi pe pozițiile care noi le dorim, doi, maxim trei jucători vom mai aduce. Mi-am dorit și un lider, de aceea a venit Arla. Trebuie să avem o atmosferă de titlu în vestiar pentru a ne lupta acolo sus”, a declarat, după joc, antrenorul echipei din Craiova.

Articolul precedentTârgu Jiu: Ca la carte! După reabilitarea clădirii, iluminat pe LED la un colegiu din municipiu
Articolul următorMinistrul Educației: Avem 4.152 de profesori necalificați, aproape o mie neavând studii superioare pe disciplină