CSU Craiova a răpus CFR Cluj în minutul 90. Petev: În fiecare meci e nevoie de noroc

CSU Craiova a învins CFR Cluj, scor 1-0 (0-0), sâmbătă seara, în Bănie, în derby-ul etapei a XVIII-a a Superligii de fotbal.

Unicul gol al partidei a fost marcat de atacantul Elvir Koljic (90), introdus după pauză. Bosniacul nu mai marcase în Superligă din aprilie.

A fost un joc în care gazdele au dominat, dar CFR a avut ocaziile mari, între care două bare ale grecului Panagiotis Tachtsidis (în minutele 45 și 65).

”Am fost foarte nervoși”

În fiecare meci e nevoie de noroc. În prima repriză am fost foarte nervoși. Le-am dat ușor mingea, fără să facă presing. Trebuie să fim mai puternici fizic. Am avut situații bune în repriza a doua. Trebuie să mai lucrăm și la apărare. CFR Cluj e o echipă dificilă, cu jucători cu mare experiență. Acum e momentul să îmi felicit jucătorii, să îi felicit și pe suporterii noștri, a căror prezență s-a simțit. Probabil că ei ne-au împins spre gol. Mă bucur că am luptat până la final”, a spus, după joc, Ivaylo Petev, antrenorul echipei lui Mihai Rotaru.

Articolul precedentGorj: Urs alergat cu mașina pe străzile din Polovragi
Articolul următorSe știu grupele de la EURO 2024. Edi Iordănescu: Obiectivul nostru este să mergem mai departe