CSU Craiova a ratat calificarea în Conference League. Rădoi: Aceste meciuri trebuie să ne întărească

CS Universitatea Craiova a pierdut, joi seară, în Israel, calificarea în Conference League, în fața formației Hapoel Beer Sheva. Accederea în grupe s-a decis la loviturile de departajare.

Primele 90 de minute ale meciului s-au încheiat la egalitate, 0-0, astfel încât a fost nevoie de prelungiri.

Roguljic a deschis scorul pentru echipa din Bănie, în minutul 105, din lovitură liberă, dar Hapoel a egalat imediat, în minutul 105+1, prin Hemed.

La loviturile de departajare, pentru Hapoel au marcat Suleymanov, Keltjens, Helder Lopes şi Dadya, iar pentru Craiova au marcat RoguljicNistor şi Găman, în timp ce Andrei Ivan şi Bancu au ratat.

MIREL RĂDOI: TREBUIA SĂ FIM MAI DEȘTEPȚI LA ACEA LOVITURĂ LIBERĂ

Partida a decurs aşa cum ne-am aşteptat, diferită de primul tur. În prima repriză ne-a fost teamă să avem o circulaţie a balonului şi am jucat cu mingi lungi. Cei de la Beer Sheva au fost agresivi şi au rămas sus. În repriza a doua am echilibrat jocul, dar avem probleme la finalizare. Nu am fost cei mai inspiraţi la pasa finală.

În seara asta am avut avantaj şi trebuia să fim destul de abili să păstrăm acel avantaj până la pauză. Trebuia să fim mult mai deştepţi la acea lovitură liberă. La penaltiuri este o loterie, o ruletă rusească. Aceste meciuri trebuie să ne întărească, pentru că în momentele grele se arată caracterele puternice. Urez succes lui Beer-Sheva, respect pentru jucători, staff şi suporteri”, a declarat, după joc, antrenorul CSU.

Articolul precedentMinistrul Educației: Profesorii care se vor titulariza în mediul rural vor primi o primă de instalare
Articolul următorGorj: Dorel a ajuns și printre mineri… Instalator