CSU Craiova, învinsă de CFR Cluj. Rădoi: Nu am obiectiv să câștig titlul

CFR Cluj a câştigat cu scorul de 2-0, duminică seară, pe teren propriu, în faţa formaţiei CSU Craiova, într-un meci din etapa a zecea a Superligii.

Ardelenii au deschis scorul prin Muhar, în minutul 17, şi l-au majorat în minutul 27, când fundașul Găman nu s-a sincronizat cu portarul echipei sale, Lazar, şi a trimis în propria poartă.

RĂDOI:MAI MULT NE-AU BĂTUT DIN AMBIȚIE

Sunt supărat pentru rezultat, dar și pentru greșelile pe care le-am făcut.

Prefer să pierd în această partidă decât să câștig în maniera asta. Va trebui să găsesc soluții pentru că sunt greșeli destul de mari și se vede pe tabelă.

Nu este singura partidă în care avem în ultima zonă probleme, dar este și din cauza adversarului. Trebuia să fim mult mai abili, am fost foarte previzibili și doar am așteptat mingea.

Ne trebuie siguranță în orice moment, dar când începi să construiești de la portar este normal să fii mult mai deschis. Fiind și un teren care nu arată bine le-am spus să nu dea mingea spre poartă, ci în lateral.

Arbitrajele astea le-am prins când jucam eu. Maniera de arbitraj o știu de când eram jucător, dar nu asta ne-a adus înfrângerea.

Este cea mai strânsă luptă, oricine poate bate pe oricine. Nu am obiectivul să câștig titlu, primul meu obiectiv nu este calificarea în play-off. Când greșelile noastre sunt așa de mari, încât primești goluri, nu poți să te gândești la titlu

Mai mult ne-au bătut din ambiție”, a declarat, după joc, antrenorul oltenilor.

Articolul precedentTârgu Jiu: Nou proiect tehnic pentru canalizarea pluvială de pe strada Jiului. Construcția unui imobil a îngreunat misiunea municipalității
Articolul următorMiron Mitrea: Toată lumea face economie la energie. Noi de ce să nu facem? Cei săraci vor face sacrificii mai mari