CSU Craiova nu câștigă cu Farul, cu un om în plus o repriză. Neagoe: Fotbalul e nedrept. Meritam să câștigăm

CSU Craiova a terminat la egalitate meciul cu Farul Constanța, scor 1-1 (0-1), sâmbătă seara, în Băniei, partidă din cadrul etapei a VIII-a a play off-ului Superligii la fotbal.

Golurile:

minutul 24: Alibec a pătruns în careul gazdelor și i-a pasat lui Mateus Santos, care a înscris din fața porții (scor 0-1);

minutul 82: Echipa lui Mihai Rotaru restabilește egalitatea prin Andrei Ivan. Atacantul a transformat o lovitură de la 11 metri acordată în urma unui fault asupra lui Koljic.

Trebuie precizat, Denis Alibec a ratat un penalty în minutul 11, șutul acestuia fiind respins cu piciorul de portarul Popescu. Vârful de atac al dobrogenilor a fost eliminat în finalul primei reprize după ce l-a lovit cu cotul pe Vlădoiu.

Neagoe: Portarul lor a fost omul meciului

Jocul s-a derulat cum ne-am dorit, dar din păcate nu am marcat decât un gol. Cred c-am avut 4 ocazii într-o fază, așa ceva mai rar, a fost spectacol la poarta lui Aioani, a scos-o din toate pozițiile.

Toți portarii echipelor adverse merită să fie la națională. Scuffet e italian, dar ceilalți merită să meargă la națională, Târnovanu, Moldovan și Aioani. I-am făcut mari. Nici de glume nu mai îmi arde acum, sunt dezamăgit de rezultat.

Ultimele jocuri meritam să le câștigăm, sincer. Dar fotbalul e nedrept. E al treilea meci la rând când dominăm adversarul și nu putem să marcăm, abia am reușit din penalty.

Farul e o echipă valoroasă, l-am felicitat pe Gică Hagi pentru munca sa, dar în seara asta i-am dominat cap-coadă, chiar și când am fost 11 la 11. Băieții au avut o atitudine bună. Iarăși a fost portarul omul meciului”, a spus, după joc, antrenorul CSU.

Articolul precedentGorjean încătușat! Au furat un seif dintr-un bar din centrul orașului Petroșani
Articolul următorPrimarul interimar din Turceni a demisionat. A făcut Iordache presiuni?