CSU Craiova, seară de coșmar în Ghencea. Reghecampf: Cel mai tare mă deranjează atitudinea

FCSB a învins CSU Craiova, 3-0 (3-0), sâmbătă seara, pe Stadionul din cartierul Ghencea, în etapa a VIII-a a Superligii de fotbal.
Echipa din Capitală a realizat diferenţa în prima repriză, prin golurile marcate de Darius Olaru (13, 45) şi Risto Radunovic (21).
Gazdele au avut şi o bară, prin Andrea Compagno, atacant care a fost foarte aproape de 4-0 în ultimele faze ale meciului.
În urma acestui rezultat, FCSB ocupă prima poziție din clasament (18 puncte – 7 jocuri), iar CSU Craiova locul 4 (8 meciuri – 14 puncte).

Ivan: Sperăm ca la următorul meci să urmăm și noi

Chiar nu-mi găsesc cuvintele. Am făcut o primă repriză foarte slabă, am luat trei goluri ca niciodată, nu cred c-am luat vreodată atâtea în prima parte. În cea de-a doua ne-am creat ocazii, dar nu am reușit să marcăm.

Ne îngrijorează acest lucru, dar sperăm ca de la următorul meci să marcăm și noi. Am pierdut repede mingi, degeaba avem posesia dacă nu avem și multe ocazii. Chiar nu pot să-mi dau seama.

Am vorbit cu mister Edi, va trebui să vorbesc din nou cu dânsul și o să decidă. Da, m-a contactat și sper să fie totul bine. Trebuie să am evoluții foarte bune și cred că o să fiu convocat.

La următoarea selecție sper să fiu acolo. Vreau să marchez întâi pentru club și după pentru echipa națională. Când am intrat în vestiar, nu-mi venea să cred, nu știu ce s-a întâmplat cu noi. A vorbit mister cu noi și am ieșit cu altă față”, a spus, după joc, atacantul echipei din Bănie.

Reghecampf: Nu am fost agresivi

Prima repriză a fost foarte slabă, din multe puncte de vedere. Nu am fost agresivi, am primit goluri din posesia noastră. Sunt multe momente când arătăm ca o echipă normală, nu arătăm ca o echipă care îşi doreşte să câştige. Poate nu am ales cei mai buni jucători pentru primul unsprezece. Poate unii trebuie să pună mai mult suflet în ceea ce fac. Cel mai tare mă deranjează atitudinea. Că primim goluri foarte uşor, că nu intrăm în contacte cu adversarii. Bineînţeles că îmi reproşez multe şi mine. Faptul că am pierdut azi este şi vina mea. Vor fi luate decizii privind randamentul jucătorilor la antrenament, la meciuri. Markovic şi Câmpanu nu mi-au lipsit azi. Ei nu au făcut parte din lot. Au rămas acasă din cauza modului în care au jucat, cum s-au antrenat”, a spus antrenorul CSU.

Articolul precedentTârgu Jiu: Concert al Fanfarei Armonia, duminică, în Parcul Central. Intrare liberă, vremea se anunță plăcută
Articolul următorTârgu Jiu: Recidivist periculos, amenințări pentru polițiști și jandarmi: Dacă nu te tai, sunt fraier! Desfă cătușele că te mierlesc