CSU Craiova, victorie în primul amical din Antalya. Neagoe: Sunt mulțumit

CSU Craiova s-a impus, scor 3-1, marți seară, în Antalya, în jocul de pregătire împotriva formației Kecskemeti, ocupanta locului secund în prima ligă din Ungaria.
Craiovenii au deschis scorul prin Roguljic, care a transformat o lovitură de la 11 metri, dictată după un henț (minutul 47, 1-0).
La doar două minute, maghiarii au restabilit egalitatea după o lovitură liberă executată de Valentin Hadaro (minutul 49, 1-1).
Raul Silva a readus echipa din Bănie în avantaj cu un șut din marginea careului mare la colțul din dreapta (minutul 53, 2-1).
Rivaldinho a închis tabela cu o lovitură de cap de la 10 metri, după o centrare din dreapta, a lui Roguljic (’89, 3-1).

NEAGOE: SUNT MULȚUMIT

Sunt mulțumit, a fost un test reușit. Jucătorii s-au achitat de sarcini, am avut foarte multe momente în care am făcut un joc așa cum ne dorim, ofensiv, am stat mult în terenul adversarului. Am făcut presing, am recuperat multe mingi, ne-am creat multe ocazii. Puteam să marcăm mai multe goluri, împotriva unei echipe bune, este pe locul doi în Ungaria. Băieții noștri au făcut un efort mare, așa cum le-am cerut”, a declarat antrenorul echipei finanțată de Mihai Rotaru.

Tehnicianul a trebuit să-i înlocuiască pe Ivan și Crețu, jucători care nu au mai putut continua meciul în urma unor accidentări.
Articolul precedentDupă firme și moșii, Iordache trece PNL Gorj pe persoană fizică. Crește ”portofoliul”, să vină și banii pentru CE Oltenia
Articolul următorImportant! Se suspendă vizitele în mai multe secții ale Spitalului Județean de Urgență Târgu Jiu