Degeaba! Petev a fost îndepărat, CSU Craiova pierde și cu Farul. Mitriță: Nu suntem ok mental. Ne doream victoria

CSU Craiova a pierdut în confruntarea cu Farul Constanţa, scor 1-2 (1-2), vineri seara, pe teren propriu, într-un meci din etapa a patra a fazei play-off a Superligii de fotbal.

Echipa lui Mihai Rotaru, condusă de pe banca tehnică de interimarul Dragoş Bon după despărţirea de antrenorul bulgar Ivaylo Petev, a deschis scorul rapid, prin Ştefan Baiaram (4), la capătul unui contraatac.

Dobrogenii au revenit foarte bine în joc și au reuşit să marcheze de două ori până la pauză, de fiecare dată prin Ionuţ Cojocaru (21, 45+5), din pasele armeanului Narek Grigorian.

Gazdele au avut două ocazii bune în prima repriză, dar Jovan Markovic a ratat din faţa porţii (31, 41)

Farul a fost şi ea periculoasă prin Louis Munteanu (16, 17), blocat de fiecare fată de portarul Laurenţiu Popescu, iar Grigorian (44) a ratat şi el din careu.

CSU a intrat mai bine de la cabine, după pauză, însă Alexandru Mitriţă a ratat cu portarul Alexandru Buzbuchi (49), Markovic l-a imitat (56), iar bosniacul Elvir Koljic a şutat în transversală fiind căzut pe gazon (83).

Oaspeţii au avut şi ei o ocazie mare, prin Grigorian (54), singur cu portarul Popescu.

Alex Mitriță: Suntem foarte triști

Suntem foarte triști în această seară. Ne doream cele trei puncte cu Farul, dar suntem triști la final. Încă nu sunt sută la sută fizic. Am simțit din nou ceva la gleznă, sper să fie doar o lovitură și să nu fie ceva mai grav.

Îmi doresc să fiu apt la fiecare meci și să nu mai am probleme cu accidentările. Nu este ușor să pierzi în semifinalele cupei. După aceea a venit înfrângerea cu FCSB, unde nu ne doream să pierdem.

Vă dați seama că nu suntem deloc ok mental. Se vede că suntem nervoși. Mai avem meciuri de jucat și trebuie să ne luptăm în continuare. Nu știu ce s-a întâmplat în această seară. Trebuie să analizăm foarte bine jocul.

Ne doream victoria dar atât s-a putut în această seară. Sezonul este pe jumătate ratat în acest moment. Ne doream foarte tare Cupa. Ne-a rămas să ne batem la podium. Nu ne dorim să ratăm și al doilea obiectiv”, a spus, după meci, jucătorul CSU.

Articolul precedentBursa OPCOM: Vineri, timp de șase ore, energia electrică va fi 1 ban și 15 bani/MWh
Articolul următorGorj: Amendă severă pentru incendierea vegetației uscate