Doctore, oprește jocul! Meci de infarct, CSM Târgu Jiu reușește calificarea în sferturile Cupei României

CSM Târgu Jiu a trecut de CS Măgura Cisnădie, scor 27-24 (14-13), joi seara, la Sala Sporturilor din municipiu, într-un meci din cadrul optimilor Cupei României la handbal feminin.
Prin această victorie, elevele antrenorului Liviu Andrieș realizează o altă premieră la Târgu Jiu, și anume accederea în sferturile de finală ale Cupei.
În fața a peste 900 de spectatori, care au creat din nou o atmosferă specifică unui adevărat eveniment sportiv, jucătoarele celor două echipe au luptat pentru fiecare minge și a rezultat un meci în care emoțiile au atins cote periculoase, rezultatul final fiind stabilit în ultimele două minute ale partidei.

LIVIU ANDRIEȘ: CONTEAZĂ CĂ NE-AM CALIFICAT

Contează că ne-am calificat, este foarte important, mai ales că veneam după două jocuri în care am pierdut la numai un gol. Le felicit pe fete, am avut suișuri și coborâșuri, dar scorul final este cel care contează. Un Final 4 ne-ar prinde foarte bine”, a spus, după joc, antrenorul CSM Târgu Jiu.