Fanii echipei lui Rotaru, nemulțumiți: Cupa României, doar o simplă consolare

C.S. Universitatea Craiova a obținut calificarea în finala Cupei României la fotbal, după ce, miercuri seara, la Târgu Jiu, a terminat la egalitate cu formația lui Nicolae Sarcină, Viitorul, scor 2-2 (2-2).

Trupa din Craiova, care în prima manşă a câștigat cu 3-0, o va întâlni în finală pe Astra Giurgiu, la 22 mai, pe Stadionul ”Ilie Oană” din Ploieşti.

În ciuda accederii în ultimul act al Cupei României, suporterii echipei lui Rotaru consideră sezonul fotbalistic unul ratat, din moment ce nici în acest an nu s-a reușit câștigarea titlului de campioni naționali.

Fanii au ținut să-și facă publică nemulțumirea și au afișat un banner pe stadionul din Târgu Jiu.

„Cupa României, doar o simplă consolare. Campionatul s-a dovedit iar un vis prea mare”

Imagine: captură Digi Sport

Articolul precedentDezamăgit de social-democrați, Ion Tudor merge la Partidul Verde