FCU Craiova a învins Dinamo Bucureşti, scor 2-1 (0-1), vineri seara, pe stadionul din Şoseaua ”Ştefan cel Mare”, într-un meci din etapa a IV-a a fazei play-out a Ligii I de fotbal.

Gazdele au punctat rapid, după doar 36 de secunde, prin atacantul nigerian Christian Irobiso.

Oltenii au revenit după pauză, Craiova egalând prin Jeremy Huyghebaert (50), iar apoi a dat lovitura pe final, prin Andrea Compagno (90+1).

Oaspeții au avut şi o bară, prin belgianul Benjamin van Durmen (26).

FC Universitatea: Robert Popa – Negru, Kovacic, Paramatti, Huyghebaert – Baeten (46, Sidibe), Asamoah (40, Dragoș Albu), Achim, Van Durmen – Claudiu Bălan (75, Ondaan), Compagno.

Antrenor: Nicolo Napoli.

NAPOLI: ÎNCĂ NU SUNTEM SALVAȚI

Un meci foarte greu pentru ambele echipe. Sunt trei puncte foarte bune pentru noi. Avem două zile libere și după ne gândim la meciul cu Clinceni.

Echipa a reacționat bine după gol, am arătat bine în repriza secundă și cred că am meritat să câștigăm.

Încă nu suntem salvați. Mai avem cinci meciuri de jucat. Avem meci greu cu Clinceni și vom da totul pentru a câștiga partida, deoarece vom juca pe teren propriu” a spus, după joc, italianul.

FCU va întâlni Academica Clinceni duminică, 17 aprilie, de la ora 15.00, pe stadionul din Bănie.

REZUMAT VIDEO:

Articolul precedentTârgu Jiu: Sâmbătă, concert al Fanfarei ”Armonia” în Parcul Central. Vremea se anunță una propice evenimentului
Articolul următorLeafa merge! Cîțu, la bere, la prânz, în zi de lucru, cu SPP-istul preferat, în Dorobanți