FCU Craiova, fără replică la Reșița. Croitoru: Avem obligația de a readuce echipa în prima ligă

FCU Craiova a pierdut în fața CSM Reșița, scor 0-2, marți, în deplasare, întru-un meci din prima etapă a ligii secunde.

Reșițenii au rezolvat jocul chiar în debutul partidei, prin Andrei Lascu (minutul 2) și Florian Haită (minutul 6).

Foarte important, oaspeții au evoluati în zece oameni din minutul 12, după ce Tudor Oltean a fost eliminat pentru că a încasat două cartonașe galbene

Marius Croitoru: Trebuie să nu mai facem asemenea greșeli

Am făcut greșeli, în principiu de joc, în primele 4 minute. E foarte greu să joci împotriva unei echipe bune, precum Reșița, în 10 oameni și cu un dezavantaj de două goluri. Ne-a luat prin surprindere evoluția scorului, dar și a adversarilor noștri.

Din păcate, ăsta este lotul. Suntem obligați să reușim în situația dată (să promoveze – n.red.). Sperăm să mai aducem unul sau doi jucători în perioada următoare. Este un campionat lung, greu. Puncte se vor mai pierde, dar diferența o va face atitudinea, dăruirea. Meciurile nu sunt câștigate de la început.

Sunt 5-6-7 echipe care vor lupta pentru promovare. Reșița, Chiajna, Voluntari, FC Argeș, Corvinul Hunedoara. Asta este soarta, asta este viața, suntem în B. Pentru a promova, trebuie să nu mai facem asemenea greșeli pe care le-am făcut în primele 4 minute. Avem obligația de a readuce echipa în prima ligă”, a declarat, după joc, antrenorul echipei din Bănie.

Articolul precedentImportant! Circulația pe Transalpina va închisă temporar
Articolul următorGorj: Jandarmii au instruit elevii aflați în tabără la Rânca. S-a vizat conduita pentru a fi în siguranță pe munte