FCU Craiova, meci egal în Ghencea. Croitoru: E un punct muncit

FCU Craiova a terminat la egalitate cu CSA, scor 0-0, luni, 2 septembrie, la București, în Ghencea, într-un meci din cadrul etapei a V-a a Ligii 2.

Meciul a fost unul echilibrat, sărac în ocazii mari de gol. Totuși, cele două formații au avut oportunități de a înscrie, însă ultima execuție ”a trădat”.

Marius Croitoru: O să îl vedeți pe Răduț pe teren. Ne va ajuta

Un meci viu. Un meci disputat. Chiar dacă a fost la final o remiză, eu cred că a fost un meci cu ocazii, care a plăcut tuturor. Singurul lucru care ne-a lipsit a fost golul. Am avut dinamică bună și posesie. Am dominat Steaua, în special în repriza a doua.

În prima repriză, un plus pentru ei. Am ratat oportunitatea să marcăm, când a scăpat Abbey singur cu portarul. E un punct muncit, totuși.

Pentru noi este ceva nou să fim în Liga 2. Cel puțin pentru mine. Nu este ușor să joci rolul de favorită împotriva la orice echipă. Sunt niște lucruri pe care trebuie să ți le asumi, și ca jucător, și ca antrenor.

O să îl avem și pe Răduț, în momentul când o sa fie 100% din punct de vedere fizic. După această pauză de la echipa națională, o să îl vedeți și pe Răduț pe teren.

Este un jucător cu mare valoare și cu multă experiență. Ne va ajuta să ne îndeplinim obiectivul”, a declarat, după joc, antrenorul formației din Bănie.

Articolul precedentAUR a sesizat Avocatul Poporului pe Legea pensiilor
Articolul următorHandbal: O echipă de Liga Campionilor vine la Târgu Jiu! CSM – Rapid, miercuri seară, la Polivalentă