Formația Gilortul Târgu Cărbunești, eliminată din Cupa României de Jiul Petroșani

Formația Gilortul Târgu Cărbunești părăsește Cupa României la fotbal în turul II, după ce a fost eliminată, 6-1 (3-0), miercuri, de Jiul Petroșani.

Gorjeanul Daniel Cocină a deschis scorul pentru hunedoreni în minutul 5, atunci când cu un șut de la 30 de metri l-a învins pe portarul oaspeților, Voinea.

Au urmat realizările lui Herci (25) și Cuibari (45), iar primul mitan s-a încheiat cu scorul de 3-0 afișat pe tabela de marcaj.

În cea de-a doua repriză, pentru Jiul au mai înscris Selaje (74), Irimia (85) și Bădărău (din penalti – minutul 90), golul de onoare al gorjenilor fiind marcat de Stegaru (lovitură de la 11 metri – minutul 81). A

Același Stegaru a ratat un penalti în minutul 85, mingea trimisă de el lovind bara.

Partida s-a disputat pe stadionul Petre Libardi din Valea Jiului

Gilortul: O. Voinea – Cuțitoiu, Dolcescu, Gheorghe, Miroiu – Oprișa, Avrămescu (cpt) – Săulescu, Dănăricu, Viespe – Gîlcescu.
Rezerve: V. Voinea – Cocioabă, Stăniloiu, Filip, Almăjanu, Stegaru.
Antrenor: Mihai Dinu
Articolul precedentCartea electronică de identitate: Culorile drapelului național vor fi integrate în stemă
Articolul următorMinistrul Economiei: Avem companii, adevărate găuri negre, în care s-au băgat zeci de milioane de euro din banii contribuabililor