Gorj: Ghinion! A intrat pe fereastră, la furat, dar propietarii erau acasă

Un bărbat de 33 de ani, din județul Vâlcea, a fost încătușat în urma unei tentative de furt petrecute pe raza localității Plopșoru, Gorj.

La data de 1 septembrie 2025, polițiști din cadrul Postului de Poliție Plopșoru au reținut, pentru 24 de ore și introdus în Centrul de Reținere și Arestare Preventivă Gorj, un bărbat de 33 de ani, din județul Vâlcea, bănuit de săvârșirea infracțiunii de tentativă de furt.

În fapt, la data de 24 iulie 2025, polițiști din Turceni au fost sesizați prin apel 112 de o femeie de 29 de ani, din Plopșoru, cu privire la faptul că un bărbat necunoscut ar fi forțat fereastra locuinței, încercând să pătrundă înăuntru, cu scopul de a sustrage bunuri”. a transmis IPJ Gorj. 

 

Polițiștii au întocmit dosar penal sub aspectul săvârșirii infracțiunii de tentativă de furt.
Articolul precedentOficial: Câți salariați ar trebui să fie concediați din UAT-urile județului Gorj
Articolul următorCe spune Bolojan despre o creştere a TVA până la 23%