CSM Târgu Jiu a învins Rapid București, scor 39-31 (22-14), sâmbătă, la Sala Sporturilor din municipiu, într-un meci din etapa a XXI-a a Ligii Naționale de Handbal feminin. Primele minute ale partidei s-au desfășurat într-un relativ echilibru, cu elevele antrenorului Liviu Andrieș având inițiativa și avantaj, însă, după 15 minute de joc, gorjencele au început să mărească diferența pe tabela de marcaj.
O evoluție bună a formației din Târgu Jiu, prestație aplaudată în picioare, la final, de spectatorii prezenți în tribună.

































