Judo: Adrian Șulcă, aur pentru România

Judocanul român Adrian Şulcă (20 de ani) a cucerit medalia de aur la Openul European de judo de la Zagreb, sâmbătă, la categoria 73 kg, după ce l-a învins în finală pe italianul Augusto Meloni.
Şulcă l-a învins în turul al doilea pe israelianul Hadar Ben Bassat, în optimi a câştigat în faţa ucraineanului Vladislav Kolobov, în sferturi a dispus de polonezul Wiktor Mrowczynski, iar în semifinală s-a impus în faţa altui israelian, Yehonatan Elbaz.
România participă cu 18 judoka la turneul de la Zagreb, 12 la masculin şi 6 la feminin.
Articolul precedentGorj! Accident! Mașină răsturnată, un copil și o tânără au fost transportați la spital
Articolul următorGorj: Familie din Dolj blocată în zăpadă. Intervenție a jandarmilor montani