Juveții au pierdut primul amical disputat în Austria. Mitriță s-a accidentat

CSU Craiova a pierdut în fața ciprioților de la Pafos FC, scor 1-2 (1-1), sâmbătă seara, în primul joc de verificare disputat în cantonamentul din Austria. Elevii lui Costel Gîlcă au deschis scorul prin Elvir Koljic (min. 5), care a pus latul din 4 metri la o pasă primită de la Alex Crețu. Pafos FC a egalat repede, în minutul 11, și a reușit golul victoriei în minutul 81.

Din păcate, Alex Mitriță s-a accidentat în minutul 16, fiind înlocuit de Houri. La juveți a intrat și Carlos Mora (’69).

CSU CRAIOVA:

Prima repriză: L. Popescu – Vlădoiu, Maldonado, Bușe, Benga – Crețu, Petculescu – Bană, Mitriță (’16, Houri), Ivan – Koljic.

Repriza a doua: Silviu Lung jr. – Gașpăr, Crețu (’60, Zajkov), Badelj, Ndong – M. Căpățână, Lăpădătescu – David Barbu, Houri (’79, Ninaci), Danciu – Markovic (’69, Mora).

Articolul precedentGorj: Băut zdravăn, s-a răsturnat cu mașina în șanț
Articolul următorÎncep alegerile în USR. Elena Lasconi, favorită să preia președinția partidului