Home Principale Sport Juveții, înfrângere în meciul cu FC St. Gallen, în ultimul amical din...

Juveții, înfrângere în meciul cu FC St. Gallen, în ultimul amical din Austria. Echipa lui Rotaru revine în Bănie

CSU Craiova a fost învinsă de FC St. Gallen (Elveția, locul 4 în campionatul trecut), scor 1-2, duminică seara, în ultimul joc de verificare disputat de echipa din Băniei în cadrul cantonamentului de pregătire efectuat în Austria.

Mitriță a deschis scorul pentru olteni, în minutul 11, în urma unei acțiuni individuale, dar elveţienii au egalat imediat după ce s-a reluat jocul, prin francezul Willem Geubbels. Trupa din Țara Cantoanelor a punctat decisiv la câteva minute după pauză, prin Behar Neziri, și a controlat meciul până la final, irosind alte câteva oportunități de a înscrie.