Liga Națională de Baschet: CSM Târgu Jiu câștigă al doilea meci cu Municipal Galați și contabilizează șase victorii consecuive

CSM Târgu Jiu a învins Municipal Galați, scor 92-69, marți seara, la Sala Polivalentă din municipiu, într-un meci din play out-ul Ligii Naționale de Baschet. A fost cea de-a șasea victorie consecutivă a trupei alb-albastre. Cu 2-0 la general, CSM Târgu Jiu a închis seria cu echipa din Galați și se va lupta cu CSM Târgu Mureș pentru locurile 11-12.

Kresimir Basic: Ar fi grozav să încheiem pe locul 11

Felicitările trebuie să meargă către jucători, ei au înțeles în primul rând mesajul. Au înțeles că trebuie să jucăm ca o echipă, să luptăm foarte mult, să ne ridicăm la acest nivel. Le-am spus la pauză că trebuie să luptăm la fel de mult ca la antrenamente. Am intrat foarte bine în repriza a doua, am jucat agresiv și până la urmă acesta a fost drumul către rezultatul final. Este păcat că totul se termină acum, dar va trebui să luptăm și în următoarele meciuri și să ne atingem potențialul maxim. Ar fi grozav să terminăm pe locul 11, pentru că acum câteva luni eram în alt loc. Acum avem această șansă și sunt fericit pentru evoluția jucătorilor. Se vede că joacă un baschet cu zâmbetul pe buze și se simt bine împreună, iar acestea sunt cele mai importante lucruri pentru un antrenor”, a declarat, după joc, antrenorul formației din Târgu Jiu.

Articolul precedentTârgu Jiu: Tarabe sociale, gratuit, în Piața Centrală, pentru unii dintre producători
Articolul următorGorj: Un deputat anunță noi investitori și locuri de muncă: Nu mă laud, fac lucruri cu Romanescu și Cosmin Popescu