Meci interzis cardiacilor: Real s-a calificat în finala Ligii Campionilor după o partidă de infarct

Real Madrid s-a calificat, miercuri seară, în finala Ligii Campionilor, trecând în semifinale de Manchester City, deşi pierduse meciul tur din deplasare cu scorul de 3-4 şi a fost condusă în retur, acasă, cu 1-0.

La Madrid, scorul a fost 3-1 pentru gazde, după prelungiri.

Manchester City a deschis scorul în minutul 73, prin Mahrez, iar pentru madrileni au marcat Rodrygo, care a trimis meciul în prelungiri, prin reușitele din minutele ’90, ‘90+1, şi Benzema ’95 (penalti).

Finala dintre Liverpool şi Real Madrid se va disputa în data de 28 mai, pe Stade de France, la Paris.