Meci nebun, victorie mare! CSM Târgu Jiu câștigă în fața unei echipe din cupele europene

Handbalistele de la CSM Târgu Jiu au reușit, duminică, în etapa a VI-a a Ligii Florilor, o victorie importantă în fața formației Măgura Cisnădie, una dintre reprezentantele României în cupele europene.

Gorjencele s-au impus cu 29-28, după ce la pauză au condus 17-11. În cea de-a doua repriză, echipa vizitatoare a încercat să întoarcă scorul de pe tabelă, însă a ratat ultimul atac al meciului și toate punctele rămân la Târgu Jiu.

Antrenorul CSM, Liviu Andrieș, consideră că încă se mai suferă din cauza lipsei de experiență.

Se vede că încă nu suntem coapte, se vede o lipsă de experiență, dar acum s-a întors puțin norocul față de meciul cu Slatina. Atunci am jucat și slab, am avut și ghinion. Astăzi, am avut o primă repriză foarte bună, dar n-am reușit să gestionăm bine partea a doua. Până la urmă, când se termină totul cu bine, uiți lucrurile neplăcute. E clar că vom face o analiză a ceea ce s-a întâmplat și în repriza a doua, dar trebuie să felicităm fetele pentru determinare și atitudine”, a spus, după joc, tehnicianul.

Articolul precedentFotbal: România, cu noroc. Cu cine jucăm în preliminariile Campionatului European. Prime reacții