Oltenii luară punct la București, pe Arena Națională: FCU Craiova, meci egal cu FCSB

FCSB şi FC U Craiova 1948 au încheiat la egalitate, scor 1-1 (0-0), meciul disputat duminică seara, pe Arena Naţională, în cadrul etapei a treia din Superliga de fotbal.

Bucureștenii deschis scorul printr-un jucător abia intrat pe teren, Joonas Tamm, care a înscris cu un şut din careu, în minutul 47.

Zece minute mai târziu, Dawa l-a călcat pe Andre Duarte în careu, iar arbitrul Adrian Cojocaru a acordat penalti după consultarea VAR.

Lovitura de pedeapsă a fost transformată de Compagno.

În urma acestui joc, FCU Craiova 1948 contabilizează 4 puncte după cele trei etape disputate.

RĂDUCIOIU: MERITAM SĂ VEDEM MAI MULTE GOLURI

Florin Răducioiu, fost mare internațional român, a spus, pentru gsp.ro, invitat să comenteze prestația celor două formații, că jocul a fost unul bun:

Mi-a plăcut ritmul de joc, foarte mult. Cu cât ritmul e mai mare, cu atât dinamica e mai bună. FCU Craiova a fost mai bine pregătită fizic decât FCSB, a contat și asta.

Meritam să vedem mai multe goluri. Per total, un meci interesant, felicitări celor două echipe. Rezultatul e echitabil. După minutul 90, am văzut câteva ocazii de gol foarte mari, cum vedem și în afară.

Suntem sătui de tactică, sisteme, vreau să asistăm la aceste meciuri în spirit ofensiv!”.

Articolul precedentRapidul bate echipa lui Rotaru, la Craiova. Balint: Consider că este un rezultat nemeritat
Articolul următorSe caută voluntari pentru cel mai mare festival din Oltenia, IntenCity