Pandurii continuă fără înfrângere, echipa a remizat la Timișoara. Pentru gorjeni urmează trei etape de foc

”Cu flămânzii ăștia ar fi trebuit să înceapă victoriile”, a comentat malițios, după meci, un suporter al bănțenilor. Acesta a primit două replici tăioase, tot pe pagina de socializare a ASC Poli Timișoara: ”La care flămânzi te referi?”, a scris un fan cotrariat, iar răspunsul a venit de la un al treilea, și el deranjat de abordarea mârlănească: ”Ăia care în minutul 4 au dat-o în tranversală”. ”Flămânzii” de la Pandurii Târgu Jiu au început bine jocul și în minutul 4 Pîrvulescu a zguduit bara transversală, semn că gorjenii și-au luat misiunea în serios, chiar dacă întâlneau penultima clasată. ”Totul sau nimic”, titra un ziar din Timișoara, înaintea mecilului cu Pandurii, iar gazdele, conștiente că etapele trec, au  tras și cu dinții să înhațe cele trei puncte puse în joc. Drept dovadă, Alexandru Vodă, de la Pandurii, a ieșit pe targă de pe teren, spre finalul jocului. Gorjenii au deschis scorul în minutul 34, când George Tudoran a marcat din penalty, după un fault asupra lui Vodă. Gadele au reușit să egaleze până la pauză, Keita – min. 41, după care tabela a rămas neschimbată, fluierul arbitrului craiovean Viorel Nicușor Flueran consimțind o remiză. Pandurii reușește să continue seria fără înfrîngeri, iar timișorenii se afundă tot mai tare în partea de jos a clasamentului. Pentru echipa noastră urmează trei meciuri de foc, toate televizate. Pandurii – UTA, 5 octombrie, ora 16:00,  Academica Clinceni – Pandurii, 9 octombrie, ora 16:00, Pandurii – Sportul Snagov, 13 octombrie, ora 16:00.

Pandurii: M. Cotolan – N. Cotolan, Konate, Ciobanu,  Raiciu,  Vasilescu, Tudoran, Pîrvulescu (cpt.), Cenaj, Vodă, Nshiah; Rezerve: Sălăjan – Dănescu, Măicăneanu, P. Popescu, Blejdea, Trancă, R. Gheorghe; Antrenori: Adrian Bogoi și Dorian Gugu