Pandurii, înfrângere în 10 oameni la Turnu Măgurele

Pandurii a început meciul cu Turris, de la Turnul Măgurele, în teren cu  Ovidiu Rasoveanu, un puști născut în 2002, și două transferuri: Portarul Iulian Anghel și Cătălin Nichifor în câmp. În fața unei formații gazdă întărită sportiv și așezată financiar, gorjenii plecau pleca cu șansa a doua la toate casele de pariuri, dar jucătorii lui Adrian Bogoi au dat impresia că se pot bate pentru un rezultat bun în această partidă. Din nefericire, Alexandru Trancă a acționat din instinct și a lăsat echipa în inferioritate numerică după ce a încasat doua cartonașe galbene în doar câteva minute. În minutul 34 a fost penalizat pentru un fault, iar în minutul 39 ”centralul” Amorăriței i-a arătat CORECT cel de-al doilea cartonaș galben pentru că s-a poziționat în fața balonului și a împiedicat reluarea jocului. Cu un om în minus, gorjenii reușesc să intre cu un rezultat alb la pauză, însă în minutul 48 cei de la Turris au deschis scorul, iar în minutul 52 au stabilit scorul final, 2-0.

Revenim cu noi informații, pentru Pandurii a început un campionat extrem de dificil.