Pandurii, meci egal cu puternica F.C. Argeș. Copiii lui Bogoi sunt neînvinși

Pandurii Lignitul Târgu Jiu a remizat pe teren propriu, 1-1, cu F.C. Argeș, meci care a contat pentru etapa a II a a ligii secunde. Argeșenii, antrenați de Emil Săndoi, s-au prezentat la Târgu Jiu în postură de favorită, iar meciul disputat pe terenul sintetic urma să certifice diferențele de lot și buget. Nu a fost așa, chiar dacă în prima repriză argeșenii au dominat copios, gazdele replicând în două rânduri prin Pârulescu. Minutul 40 a adus și deschiderea scorului, piteșteanul Panait a deschis scorul cu o lovitură de cap, în urma unei centrări venită de pe partea dreaptă. Repriza a doua adus o altă formație Pandurii în fața celor câteva sute de spectatori. Andrei Blejdea reușește să restabilească egalitatea în minutul 46, după o schemă de joc lucrată la antrenament. 1-1 și căldura sufocantă pare să nu mai fie o problemă pentru elevii lui Bogoi care pun stăpânire pe joc. Au urmat ocazii mari ale gazdelor și gorjenii puteau să-și adjudece toate cele trei puncte, dar meciul s-a încheiat cu o remiză.

Articolul precedentGalerie foto! Târgu Jiu: Accident la Parcul Central, intervenție a ISU Gorj
Articolul următorDoliu într-o familie mare a Târgu Jiului: Elena, mama actorului Horaţiu Mălele, a murit