Pandurii, remiză, pe teren propriu, în primul meci oficial al anului

Pandurii a terminat la egalitate cu Viitorul Șimian, 2-2 (0-1), vineri, pe teren propriu, într-un meci din cadrul etapei a XVI-a din Seria a VII a Ligii 3, primul oficial din acest an.

Oaspeții au condus în două rânduri, contrar cursului jocului.

Golurile:

Ovidiu Bebeto Lupuleț (’69, ’80) / Suentley (’34 – autogol) , Velici (’77)

MARIO GĂMAN: SUNTEM CU UN PAS ÎN PLAY-OFF, ACOLO TREBUIE SĂ NE DOMNSTRĂM VALOAREA

S-a întâmplat exact ceea ce nu îmi doream înainte de joc: greşeli individuale. Ştiam că în momentul în care recuperează mingea au 3-4 jucători cu experienţă, care pe contraatac sunt foarte periculoşi. Am făcut o primă repriză bună, cu ocazii, situaţii de gol, dar le-am făcut cadou un autogol. A urmat o repriză a doua, din punctul meu de vedere, aproape de perfecţiune. Au intrat Pleaşcă şi Mensah şi au demonstrat că sunt doi jucători de mare valoare. Am avut de toate: situaţii, ocazii, dar, un alt cadou făcut adversarului în minutul 90, putea să ne coste şi să pierdem partida. Când nu eşti concentrat şi nu trăieşti fiecare moment al jocului la aceeaşi intensitate poţi să ai probleme. O echipă cu pretenţii nu trebuie să facă cadouri. Suntem cu un pas în play-off şi acolo trebuie să ne demonstrăm valoarea” a declarat, pentru Radio Accent, dup[ joc, antrenorul gorjenilor.