Pandurii s-a salvat de la retrogradare. Reușește să fenteze și falimentul?

Pandurii Târgu Jiu a remizat la Brăila, scor 1-1, în ultima etapă a ligii secunde, și a reușit să se salveze de la retrogradarea în ”Divizia C”. Gazdele au deschis scorul, în minutul 13, iar Pandurii au egalat prin George Tudoran, în minutul 51.  Remiză și ambele formații rămân în eșalonul doi, după ce  Dunărea Călărași s-a impus în fața echipei Metaloglobus București, grupare care merge în liga a treia. Sportiv, Pandurii Târgu Jiu a realizat aproape imposibilul, a rezistat în liga secundă fără finanțare. Urmează o perioadă în care se pot întâmpla multe, menținerea în liga a doua strică, momentan, planurile unor oameni cărora le plac comploturile și banii.

Articolul precedentGalerie foto: Durere și ultimul drum. 12 preoţi şi zeci de localnici la înmormântarea bărbaților morți în fosa septică
Articolul următorFoto: Nuntă mare la Târgu Jiu, Nicolae Sarcină a organizat nunta fiicei Georgiana