Pandurii, victorie cu C.S. Hunedoara. Doi stranieri de calitate, greu de legitimat de gorjeni

Divizionara secundă Pandurii Târgu Jiu a învins vineri, scor 2-0 (0-0), formația CS Hunedoara. Meciul amical s-a vrut o verificare a potențialului unor jucători, antrenorul Călin Cojocaru dorind să își contureze lotul cu care va aborda returul de campionat. Dincolo de acest aspect, prima echipă trimisă pe teren pare să fie cea în jurul căreia se va lucra, se va căuta stabilirea unor relații de joc.

Golurile gorjenilor au fost marcate de Steven Goma (’50) și Patrick Popescu (’57). Golul tânărului Popescu trebuie scos în evidență, jucătorul de la Pandurii reușind să înscrie din lovitură liberă, cu o execuție pe care nu o vezi în fiecare zi pe stadioane.

De semnalat evoluția a doi stranieri aflați în probe, Korede Adedoyin și Steven Goma. Aceștia ar putea fi câștiguri reale pentru echipa din Târgu Jiu, însă, din păcate, este puțin probabil ca ei să poată fi legitimați.

Pandurii (prima repriză): Iovicin (’30 Achiriloaiei) – Zlataric, Catrici, Ciobanu, Vasilescu, Pirciu, Kazuki Takahashi, Trancă, Dinu-Ivănescu, Tănăsoiu, Bodea

Pandurii (repriza secundă): Achiriloaiei (’60 Oprița) – Cuțitoiu, Gheorghe, Ciobanu, Stan, Dinu-Ivănescu, Cristian Ștefan, Korede Adedoyin, Cornicioiu, Patrick Popescu, Steven Goma

Articolul precedentRăbufnire în PSD: Am crezut că dacă dăm niște bani, toată lumea va sta sluj în fața noastră
Articolul următorUltimă informare! Temperaturile ajung la 20-22 de grade Celsius, după care scad brusc