Petev, după victoria cu Dinamo: Trei puncte importante, acesta a fost obiectivul principal

CSU Craiova a învins Dinamo, scor 1-0 (1-0) duminică, pe teren propriu, în etapa a XVI-a a Superligii de fotbal.
Unicul gol al partidei a fost înscris de Marian Danciu (5), din centrarea lui Nicuşor Bancu.
Gazdele au mai avut o ocazie imensă de gol, prin Elvir Koljic (17), singur cu portarul sloven Adnan Golubovic.
Dinamo a ratat două ocazii mari în acelaşi minut (34), însă portarul Laurenţiu Popescu a intervenit foarte bine la şuturile lui Hakim Abdallah şi Lamine Ghezali.
Bucureștenii au trimis mingea în poarta lui Popescu în minutul 85, prin portughezul Goncalo Gregorio, dar golul a fost anulat de arbitrajul video, pentru henţ comis de Hakim Abdallah.
A fost un meci disputat, cu nerv, în care portarul CSU, Laurențiu Popescu, a fost hotărâtor pentru echipa sa.

Ivalyo Petev: Am greșit în câteva situații ușoare

În prima repriză am jucat mai bine, am avut controlul meciului, am înscris și am mai avut două ocazii mari, dar nu am mai reușit să marcăm. O chestie care nu mi-a plăcut, în ultimele 10 minute din prima repriză nu am avut mingea. Foarte ușor am dat mingea adversarului și am făcut șapte-opt greșeli în cinci minute.

În partea a doua, ne-am gândit doar la cele trei puncte. Ne-am apărat mai mult și nu am dat posibilitatea adversarului să înscrie. Am avut câteva contraatacuri, dar nu am mai punctat. Sunt trei puncte importante, acesta a fost obiectivul principal. Știm că avem mult de lucru. În fotbal se așteaptă greșeala adversarului. Astăzi am greșit în câteva situații ușoare”, a declarat, după meci, antrenorul CSU.

Articolul precedentFCU Craiova, neputincioasă cu FCSB. Oltenii nu au avut forța să obțină egalarea deși au jucat cu un om în plus
Articolul următorDatoria externă a României a crescut, în primele nouă luni ale anului, cu 17,376 miliarde de euro