Home Principale Sport Probleme pentru Gâlcă: Juveții au fost șifonați rău de Ludogoreț

Probleme pentru Gâlcă: Juveții au fost șifonați rău de Ludogoreț

CSU Craiova a pierdut, sâmbătă seara, cel de-al treilea joc de verificare disputat în cantonamentul din Austria. După înfrângerea din partida cu ciprioții de la Pafos și victoria cu Legia Varșovia, elevii antrenorului Costel Gâlcă nu au avut o replică pe măsură în fața bulgarilor de la Ludorogreț, fiind învinși cu 4-1.

Echipa de la sud de Dunăre a deschis scorul în minutul 30, prin extrema stânga Caio Vidal, iar șapte minute mai târziu extrema dreapta Rick a dublat avantajul. Avea să fie, de altfel, scorul pauzei. După reluarea jocului, fundașul dreapta Riki a majorat diferența (minutul 53), iar Chochev a punctat pentru 4-0 în minutul 62. Singurul gol al juveților a fost marcat de Elvir Koljic, în minutul 67, reușită ce a stabilit scorul final.