Târgu Jiu: Etapa a II-a a realizăriii pasajului pe sub calea ferată din strada 9 Mai. Se execută forajele pentru consolidare

Proiectul pasajului rutier pe sub calea ferată din strada 9 Mai din Târgu Jiu a trecut în faza a II-a, anunță primarul orașului, Marcel Romanescu. Astfel, constructorul a început forajele pentru consolidare.
Continuă lucrările la pasajul sub calea ferată de pe strada Ana Ipătescu. A început o nouă etapă, cea a forajelor pentru consolidarea viitorului pasaj.
Așa cum am promis, investiția rămâne în derulare, chiar dacă au fost probleme legate de proiectele finanțate prin programul Anghel Saligny.
Lucrările sunt în grafic și constructorul depune eforturi să finalizeze investiția în timpul cel mai scurt”, a transmis, marți seara, primarul. 
Articolul precedentBecali, reacție după atacurile lui Simion: Eu sunt împăratul. Băi piticanie, dacă vrei să ne împăcăm, dă telefon la împărat
Articolul următorCîrțu: Ne trebuie un echilibru emoțional. Am irosit puncte în ultimele meciuri