ASU Poli Timișoara a făcut instrucție cu Pandurii. Gorjenii au pierdut, 0-5

Pandurii Lignitul Târgu Jiu a pierdut, miercuri, într-un joc amical, 0-5 (0-3), în fața ASU Poli Timișoara, partidă disputată în orașul de pe Bega.

Timișorenii au început în forță, iar Casado a deschis scorul minutul 3. Peste 15 minute, sorul a devenit 2-0, după ce Munteanu a marcat de la punctul cu var, în urma unui fault asupra lui Plazonja. Acesta din urmă a făcut 3-0, îndeplinind o simplă formalitate din așezarea lui Ivanovici, iar prima repriză s-a încheiat cu un scor de neprezentare.

În debutul mitanului doi, fostul pandur Cioinac, aflat la primul joc in alb-violet, a punctat, 4-0, după o deviere a lui Bocșan. Axente a stabilit scorul partidei in minutul 75, 5-0.