Fără Neagoe pe bancă, CSU Craiova a pierdut la Botoșani

CSU Craiova a pierdut meciul de la Botoșani, în fața Fotbal Club din localitate, scor 0-1 (0-1), sâmbătă seara, partidă din cadrul etapei a XXII-a a SuperLigii de fotbal.
Unicul gol al partidei a fost reuşit de Sebastian Mailat (35), după o deviere nefericită a lui Ante Roguljic.
Antrenorul oltenilor, Eugen Neagoe, nu s-a aflat pe banca tehnică, deoarece este în litigiu cu fosta sa echipă, Universitatea Cluj. Secundul Ionuţ Stancu a dat indicații de pe margine.

Dan Nistor: A contat foarte mult lipsa antrenorului de pe bancă

Vreau să îmi cer scuze suporterilor, coechipierilor și antrenorilor. Cred că dacă marcam la acea fază era cu totul alta soarta partidei și puteam să câștigăm. A fost o primă repriză slabă făcută de noi, cred că în a doua repriză a m jucat mult mai bine. A contat foarte mult (lipsa lui Eugen Neagoe de pe bancă – n.r.). Este antrenorul nostru și când îți lipsește antrenorul este foarte greu. Primul obiectiv este play-off-ul și după vom vedea ce vom face. Cu Hermannstdat va fi un meci foarte greu, o echipă nou promovată. Dar jucăm acasă și trebuie să câștigăm toate cele trei puncte”, a declarat jucătorul de la CSU.

Articolul precedentBaschet – Liga Națională: CSM Târgu Jiu a învins SCM Universitatea Craiova
Articolul următorReprezentanții U Cluj, atac la CSU Craiova: Ultimul club care poate vorbi despre politizarea fotbalului