FCU Craiova a scos FCSB din Cupa României. Cine cu cine joacă în ”sferturile” competiției

FCU Craiova a învins FCSB, scor 2-0 (2-0), joi seara, pe teren propriu, și s-a calificat în sferturile Cupei României, de pe prima poziție a Grupei C.
Golurile formației din Bănie au fost înscrise de Bauza (minutul 41) și Van Drumen (44).

Chițu: Am meritat victoria

La meciurile cu noi, nu știi la ce să te aștepți. Acasă cred că jucăm destul de bine. Ne-am propus în astea patru meciuri să scoatem maximum din ele. Cei din conducere și-au dorit ca noi să trecem mai departe. Suntem toți bucuroși. Toți jucătorii lor (de la FCSB – n.red.) sunt de valoare. Am meritat victoria, am fost echipa mai bună în seara asta”, a spus, după joc, jucătorul FCU Craiova.

Giovanni Costantino: E important să avem mentalitatea de a fi o echipă

Este o victorie istorică pentru clubul nostru. După meciul cu ”U” Cluj, jucătorii au înțeles că trebuie să dea mai mult. A fost singurul meci în care nu am jucat bine, cel cu U Cluj. Am jucat bine. Noi suntem o echipă. E important să avem mentalitatea de a fi o echipă. Meciul cu Botoșani este important în acest moment pentru noi”, a spus antrenorul echipei din Bănie.

Tabloul sferturilor de finală ale Cupei României este următorul:

Corvinul Hunedoara – CFR Cluj
Universitatea Cluj – FC Hermannstadt
FCU Craiova – FC Voluntari
CSU Craiova – Oţelul Galaţi
Meciurile din sferturile de finală se dispută într-o singură manşă, în ziua de miercuri, 3 aprilie 2024.
Articolul precedentDiana Șoșoacă și George Simion, în topul preferințelor românilor în perspectiva alegerilor prezidențiale
Articolul următorSenat: Pedepse mai mari pentru profesorii care pretind sau obțin favoruri sexuale de la elevi sau studenți