FCU Craiova scoate, cu multă șansă, un punct din meciul cu ”U” Cluj. Croitoru: O primă repriză foarte slabă

FCU Craiova a scos un punct, vineri seara, la Mediaș, din întâlnirea cu Universitatea Cluj, meci din cadrul etapei a IX-a a Superligii la fotbal.

Partida s-a terminat 1-1 (1-1), pentru olteni marcând Gabi Iancu (minutul 25), după ce ardelenii au deschis scorul în urma unui șut al lui Ioan Filip deviat de Radu Negru în propria poartă (minutul 28).

CROITORU: NOROC CU GABI IANCU

Dacă este să luăm partea pozitivă, este un punct. Am legat două rezultate pozitive. O primă repriză foarte slabă, când U Cluj putea să majoreze diferența.

Probabil și aceste meciuri jucate din trei în trei zile ne-au dezechilibrat. Am avut cinci jucători noi față de meciul trecut.

Este clar că am făcut o primă repriză foarte slabă. Noroc cu Gabi, că ne-a scos de data asta. Până la urmă, un egal este rezultatul echitabil. Păcat că nu am putut să marcăm de la un metru și am marcat de la 30…

Sperăm să scoatem cât de mult se poate din următoarele două meciuri. Sunt multe ambiții și orgolii puse în joc (n.r. la meciul cu Rapid), în afară de cele trei puncte”, a spus, după meci, antrenorul juveților.