Echipa de handbal fete Junioare III a CSM Târgu Jiu participă în aceste zile, la Brașov, la Turneul Final, competiție în care se vor întrece cele mai bune opt echipe din țară. Calificarea în această fază a Campionatului Național este deja o performanță, dar trupa din Târgu Jiu vrea să crească, cu gândul la viitor, în urma fiecărui meci.
CSM Târgu Jiu face parte din Grupa A, alături de CSM Corona Brașov, Kids Tâmpa Brașov și LPS Suceava.
Andrei Enache, antrenor Junioare III CSM Târgu Jiu:
„Mergem la Turneul Final conștienți de faptul că vom întâlni cele mai bune echipe din țară la această categorie de vârstă. Sunt acolo cele mai bune 8 echipe din cele 140 de echipe care s-au înscris la începutul campionatului. Suntem bucuroși de faptul că munca pe care o depunem alături de acești copii a început să se vadă, dar, în același timp știm cât de important este să continuăm să muncim cu aceste fete, pentru că mai avem mult de învățat și progresat. Ca obiective, putem spune că ne vom bucura de fiecare meci, de fiecare moment al acestui turneu și că vom face tot ce ține de noi pentru a ieși cu capul sus din competiție!”.



