Meci cu trei cartonașe roșii, Gilortul pierde în prima etapă

Echipa de fotbal Gilortul Târgu Cărbuneşti a revenit în cea de-a treia ligă naţională cu o înfrângere pe teren propriu. În prima etapă a noului sezon, gorjenii au întâlnit pe teren propriu CSO Filiaşi, partidă din cadrul grupei a IV a. Meciul s-a încheiat 1-3 (1-1), însă jocul nu a fost unul la dispoziţia doljenilor, aşa cum s-ar putea crede. Echilibrul s-a rupt în minut 68, atunci când, în inferioritate, Gilortul a primit golul doi, iar în minutul 83, pe contraatac, oaspeţii au marcat pentru 3-1. Arbitrul Mădălin Alexandru Dumitru (Piteşti) a arătat de trei ori cartonaşul roşu, de fiecare dată în urma unui cumul de cartonaşe galbene.

Marcatori:

Meliţă ’45/Ghighilicea (’20 şi ’68) şi Ion Creţu (’83)

Caronașe roșii:

Cîrstoiu/Baciu și Ungur

Gilortul:

A. Paștiu – Buzurin, Dolcescu, Cocioabă, M. Paștiu (75 Ancuța) – Cîrstoiu, Sorea – Almăjeanu, Codin (Dumitru), Bubuioc (67 Gîlceavă) – Meliță

Antrenor: Alexandru Avrămescu

Articolul precedentFoto! Pandurii – ACS Viitorul Târgu Jiu: Gazdele au reclamat un gol, a fost sau nu?
Articolul următorFără șefi pe viață în Poliție, Jandarmerie și celălalte structuri MAI